10/27/2011

Postcrossing

Cześć cześć ;)
Ostatnio coraz częściej ktoś pyta mnie jak przyłączyć się do projektu postcrossing. A więc dzisiaj będzie mała instrukcja ( miała pojawić się wczoraj, ale coś mi się działo z bloggerem i nie mogłam napisać posta). Dołączyć się jest naprawdę łatwo, a cały projekt jest bezpieczny. Jest to trochę kosztowna zabawa, ale ja uważam że warto. 


1. Wchodzimy na stronę postcrossing.com. Po lewej stronie znajduje się tabelka. Klikamy "sing up"(czerwone kółeczko)
2. Postępujemy wg wskazówek i rejestrujemy się. Po tym możemy wysłać pierwszą kartkę!


3. Klikamy, czytamy zasady, zgadzamy się i mamy 1. adres! Teraz pozostaje tylko wysłać pocztówkę :) Musimy pamiętać, żeby napisać ID. To bardzo WAŻNE, inaczej adresat nie będzie mógł potwierdzić otrzymania kartki. 


4. Co napisać na kartce? Ludzie różnie piszą. Ja zazwyczaj piszę jak się nazywam, ile mam lat, gdzie mieszkam, czym się interesuję. Takie podstawy. Dodaję jeszcze pozdrowienia i tyle ;) Ale niektórzy piszą tylko pozdrowienia, albo się rozpisują. Zależy :)


I tak zaczyna się nasza przygoda. Po otrzymaniu kartki, musimy ją zarejestrować. Klikamy "Register a postcard" i wpisujemy ID. Możemy tez napisać krótką wiadomość do nadawcy. I to chyba tyle. Na pewien czas koniec gadania od postcrossingu. Od jutra wcielam w życie nowe pomysły. Bye :*

12 komentarzy:

 1. Ja już dawno tam jestem- nawet notka zachęcająca u mnie. To naprawdę super sprawa ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Super .Dzieki
  Żaaaba ( XD )

  OdpowiedzUsuń
 3. nie rejestruję się raczej na tego typu portalach.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja myślałam nad tym, żeby w tym wziąć udział, ale postanowiłam, że pomyślę nad tym jak będę miała trochę więcej wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też marzę żeby tam jesczewrócić :) co to za strona? ta o ktorej piszesz

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, dziś po przeczytaniu twojej notki postanowiłam założyc konto na postcrossing, ale mam pytanie : Czy ty długo czekałaś na odpowiedz do kogo masz wysłac pocztówkę ? Bo przeczytałam gdzieś, że to właśnie na email ma przyjsc takie info... ! MARTA

  OdpowiedzUsuń
 7. moja sis też się w to "bawi" :) ma juz mnóstwo kartek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kosztowna zabawa...hmm. Dlatego,że kartki są dosyć drogie czy coś jeszcze się za to płaci ? Ile płacisz w swoim mieście za kartkę ? tak ok. ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł z tym postcrossingiem. Też spróbuje.Pozdrawiam

  http://niebieskookagigi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Aha...to fajnie :)

  Ja zacznę od wiosny bo teraz brak czasu ;*

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe, niekulturalnie napisane komentarze nie będą tolerowane. elo.